Elektroterapia Kraków
Jonoforeza
Zabieg z zakresu elektroterapii, polegający na wprowadzeniu do tkanek siłami pola elektrycznego jonów działających leczniczo (głównie przeciwbólowo i przeciwzapalnie). Dzięki temu zabiegowi lek (w postaci maści, żelu lub roztworu) może dotrzeć w głębsze warstwy tkanek objętych stanem zapalnym.
Prąd impulsowy Träberta
Istotą zabiegu z użyciem prądu Träberta jest wprowadzenie mięśni w drżenie, co daje efekt rozluźnienia, podobny do tego uzyskanego podczas masażu.
Kolejnym pozytywnym działaniem prądu Träberta jest obniżenie aktywności układu nerwowego czyli szybkie zadziałanie przeciwbólowe.
Prądy interferencyjne
Są to prądy średniej częstotliwości o działaniu przede wszystkim przeciwbólowym i rozluźniającym mięśnie. Dzięki procesowi nakładania się fal pochodzących z dwóch obwodów, wnikają najgłębiej ze wszystkich prądów wykorzystywanych w elektroterapii.
Prądy diadynamiczne
Powstają przez nałożenie na siebie prądu zmiennego i stałego.
Prądy diadynamiczne wywodzą się z dwóch podstawowych prądów impulsowych. Działają przede wszystkim przeciwbólowo dzięki podwyższeniu progu odczuwania bólu. Dodatkowo zwiększają ukrwienie tkanek zmienionych chorobowo, co przyspiesza resorpcję krwiaków i usuwanie produktów procesu zapalnego.
Tens
Prądy te służą do przez skórnej, elektrycznej stymulacji nerwów stosowanej głównie ostrych i przewlekłych stanach bólowych. Prąd ten powoduje szybsze gojenie się ran i usuwanie obrzęków dzięki pobudzeniu miejscowego ukrwienia.